Jak zabezpieczyć mieszkanie podczas urlopu zimowego?

Dłuższa nieobecność właścicieli domu lub mieszkania jest doskonałym „polem do popisu” dla włamywaczy. Na rynku istnieje wiele rozwiązań na dodatkowe zabezpieczenie budynku i posesji w postaci rolet antywłamaniowych, specjalnych zamków, alarmów i tak dalej. Jak powszechnie jednak wiadomo, żadna metoda nie jest wystarczająco skuteczna na zawodowego złodzieja. W czasie naszej nieobecności mogą się pojawić również inne problemy – pożary, pęknięte rury, zwarcia instalacji elektrycznej i wiele innych. Właśnie dlatego, wybierając się w dłuższą podróż, warto ubezpieczyć dom/mieszkanie i móc dzięki temu w pełni cieszyć się zasłużonym urlopem.

Zakres ubezpieczenia mieszkania

Towarzystwa Ubezpieczeniowe posiadają bardzo szeroką ofertę w zakresie ubezpieczenia mieszkań. Dobrze wiedzą bowiem, że w czasie naszego wypoczynku wiele może się wydarzyć. Właściciele otrzymają pieniądze między innymi wtedy, gdy:

  • mieszkanie ulegnie zdarzeniu losowemu, takiemu jak pożar, wybuch gazu, zalanie itd.
  • ktoś umyślnie spowoduje szkodę na naszym mieniu – np. wybije okno;
  • złodzieje ukradną cenną zawartość mieszkania – np. komputer, biżuterię;
  • sąsiad w czasie remontu uszkodzi ścianę dzielącą oba mieszkania.

Zalety ubezpieczenia mieszkania

Ubezpieczenie mieszkania jest niezwykle atrakcyjne, ponieważ pozwala nam uniknąć stresu i troski o własny dom. Ponadto w cenie ubezpieczenia zyskamy najczęściej pomoc hydraulika, szklarza lub ślusarza. Nie musimy się również martwić wysokością szkód, ponieważ ubezpieczenie pokryje je w całości. Dlaczego zatem warto ubezpieczyć dom i mieszkanie?

  • polisy są elastyczne i można je dowolnie dostosować do naszych potrzeb;
  • ubezpieczenie zabezpieczy nas przed wszelkimi zdarzeniami losowymi;
  • dodatkowo można skorzystać z opcji OC, które ochroni nas wtedy, gdy my sami, nasi goście lub jakiś element domu lub mieszkania wyrządzi krzywdę innej osobie;
  • polisy posiadają praktyczne aspekty w postaci możliwości skorzystania z usług szklarza, ślusarza, hydraulika i innych specjalistów.

Leave a commentKonsultacjeUmów się na bezpłatne konsultacje

Copyright 2016 © All Rights Reserved