Dlaczego warto mieć ubezpieczenie Assistance zimą?

Zimowe przygody z samochodami, to dla większości kierowców temat rzeka. A to zima znów zaskoczyła drogowców, zamarzło paliwo w baku, czy samochód na śliskiej nawierzchni zachował się jak łyżwiarka figurowa. W takich, oraz wielu innych często ekstremalnych sytuacjach, warto mieć zapewniona pomoc jaką daje, dobrze dobrane, ubezpieczenie Assistance.

Na co zwrócić uwagę kupując Assistance?

Przede wszystkim trzeba pamiętać, że ubezpieczenie ubezpieczeniu nie jest równe. W podstawowym zakresie, tzw. basic, może wcale nie być wystarczające w okresie zimowym. Jako pierwsze należy zwrócić uwagę na klauzulę ubezpieczyciela, czy pomoc drogowa należy nam się tylko w razie wypadku lub kolizji, czy również w przypadku awarii samochodu. Jeśli w naszym Assistance taka klauzula występuje, niestety za odholowanie zepsutego auta zapłacimy dodatkowo.

Ważna jest również kwestia odległości od miejsca zamieszkania w jakiej przysługuje nam pomoc. Jeśli w naszej umowie istnieje zapis o X kilometrów, czyli wykluczających awarię pod domem, to pomoc mechanika, gdy po mroźnej nocy nie uruchomimy auta, będziemy musieli zorganizować sobie sami.

Ciekawym trikiem stosowanym przez ubezpieczycieli jest definicja tzw. innych zdarzeń. Inne zdarzenia to mogą być: rozładowany akumulator, zatrzaśnięcie kluczyków, zniszczenie, czy zgubienie kluczyka do samochodu. Warto więc rozszerzyć ubezpieczenie Assistance o tzw. inne zdarzenia, i mieć pewność, że w każdej sytuacji uzyskamy pomoc.

Assistance za granicą

Koniecznie należy też zadbać o dobre ubezpieczenie Assistance w przypadku, gdy chcemy wyjechać za granicę. Wtedy radzimy dokładnie przestudiować warunki swojej umowy, ponieważ wiele z ubezpieczeń działa jedynie na terenie Polski, a Assistance zagraniczne należy wykupić dodatkowo. W zależności od ubezpieczyciela dodatkowe Assistance zagraniczne można wykupić na 7, 15 lub 30 dni. Dzięki takiemu ubezpieczeniu mamy zapewnioną naprawę i holowanie na miejscu wypadku lub awarii, pomoc przy zmianie koła, dowóz paliwa a nawet transport i nocleg w przypadku gdy naprawa auta się przeciągnie, co pozwoli nam spokojnie i bez stresu przetrwać każdy wyjazd.

Leave a commentKonsultacjeUmów się na bezpłatne konsultacje

Copyright 2016 © All Rights Reserved